Marta Stajszczak - Centrum Terapii Horyzont

Marta Stajszczak

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutką w trakcie czteroletniej szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, atestowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ukończyłam jednolite studia magisterskie ze specjalnością: psychologia kliniczna na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Dodatkowo zdobyłam wiedzę na studiach podyplomowych z zakresu diagnozy psychologicznej w praktyce klinicznej prowadzonych przez Uniwersytet SWPS w Warszawie.

Dotychczasowe doświadczenie zdobywałam w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, placówce edukacyjno-wychowawczej oraz poradni zdrowia psychicznego.

Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi doświadczających różnych trudności m.in.: niska samoocena, zaburzenia lękowe, nieradzenie sobie ze stresem/emocjami, zaburzenia depresyjne, trudności relacyjne.

Poprzez rozpoznanie potrzeb i oczekiwań pacjenta dopasowuję  odpowiednie techniki terapeutyczne, które pomogą osiągnąć wyznaczony cel terapii. W praktyce wykorzystuję techniki poznawczo-behawioralne, relaksacyjne, oparte na trzeciej fali (ACT, DBT). Ważną rolę przypisuję również psychoedukacji, ponieważ dzięki niej pacjent jest w stanie zrozumieć procesy zachodzące w nim i zyskuje narzędzia, które przyczynią się do radzenia z obecnymi i przyszłymi trudnościami.

W mojej pracy ważna jest pomoc i towarzyszenie klientom w procesie zmiany. Nasza relacja oparta jest na współpracy, gdzie staram się, aby każda osoba czuła się swobodnie i bezpiecznie. Ze swojej strony oferuję szacunek, empatię oraz uważność.

W trosce o dobro pacjentów i jakość swojej pracy poddaje swoją pracę regularnej superwizji. Stale rozwijam swój warsztat pracy, uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach dla psychologów i psychoterapeutów.