Efstratios Tatalas - Centrum Terapii Horyzont
efstratios-cytat

Efstratios Tatalas

Jestem absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (magistrat) oraz Aristoteleio Panepistimio Thessalonikis (Uniwersytet w Salonikach, Wydział Psychologi – licencjat).

Obecnie jestem na czwartym roku 5-letniej Szkoły Psychoterapii Integracyjnej we Wrocławiu, która jest akredytowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Ukończyłem również 2-letnie szkolenie terapii środowiskowej dla dzieci i młodzieży.

Od 2017 roku zajmuję się diagnozą oraz psychoterapią dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Moi pacjenci często znajdują się w sytuacjach kryzysowych, borykają się z depresją, brakiem satysfakcji życiowej, niską samooceną, problemami braku bliskości w relacjach, lękowością w różnych postaciach oraz z zaburzeniami neurorozwojowymi.

Doświadczenie jako psycholog i psychoterapeuta zdobyłem między innymi w poradni psychiatrycznej Instytutu ”Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” oraz w Centrum CBT, gdzie poza pracą diagnostyczno-psychoterapeutyczną prowadziłem również zespół terapeutów. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Bardzo ważnymi elementami mojej pracy są ciekawość i akceptacja doświadczeń pacjentów oraz wyznawane przez nich wartości i unikalność każdego człowieka. Uważam, że niezbędnym jest skonstruowanie dla każdego pacjenta terapii dopasowanej do jego indywidualnych potrzeb oraz celów. Terapię traktuję jako cenne narzędzie pozwalające na przezwyciężenie przeciwności życiowych oraz umożliwiające pełne wykorzystanie możliwości samorozwoju.