Dominika Rzewuska-Owsińska - Centrum Terapii Horyzont
Dominika-Rzewuska-Owsińska - Cytat - Centrum Terapii Horyzont

Dominika Rzewuska-Owsińska

Jestem psychoterapeutką w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT rekomendowanym i atestowanym Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS w Warszawie.

Doświadczenie w pracy zdobywałam m.in. podczas praktyk zawodowych psychoterapii psychodynamicznej w praktyce w Ośrodku Psychoterapii i Analizy Grupowej „Archetypy”, jako Konsultantka w Telefonie Kryzysowym  Niebieskiej Linii Instytutu Psychologii Zdrowia, jako psychoterapeutka w prywatnych ośrodkach terapii. Mam też doświadczenie pracy w środowisku biznesowym, w międzynarodowym zespole oraz zajmowania się zadaniami z obszaru HR, co pomaga mi w zrozumieniu osób pracujących w środowisku biznesowym.

W psychoterapii najważniejsza jest dla mnie relacja terapeutyczna i podążanie za pacjentami w procesie ich rozwoju i zmiany. Bardzo satysfakcjonujące dla mnie jest towarzyszenie osobom zmagającymi się z różnymi trudnościami i wspieranie ich w obniżeniu napięcia, w uzyskaniu nadziei na zmianę, wzmacnianiu strategii radzenia sobie, szukaniu nowych rozwiązań.

Pracuję z osobami dorosłymi, które doświadczają kryzysów emocjonalnych, obniżenia nastroju, stanów lękowych, problemów w relacjach, trudności w życiu zawodowym, mają obniżoną samoocenę lub zaburzenia osobowości. W pracy terapeutycznej opieram się głównie na podejściu poznawczo-behawioralnym, ale czerpię też z innych nurtów np. terapii akceptacji i zaangażowania lub terapii schematów. Wykorzystuję również techniki treningu uważności.

Udzielam konsultacji w języku polskim i angielskim.

Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki uroczych nastolatków.

W wolnym czasie lubię medytować, uprawiać jogę i razem z rodziną spędzać czas w naturze.