Monika Koncka
Monika Koncka - cytat główny

Monika Koncka

Jestem psycholożką w trakcie 4-letniego, całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym z dialogiem motywującym w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ukończyłam psychologię, specjalność - psychologia kliniczna w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz pedagogikę specjalną, specjalność - profilaktyka społeczna z resocjalizacją na tej samej uczelni. Na bieżąco poszerzam i aktualizuję swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach.
Udzielam wsparcia psychologicznego osobom dorosłym i młodzieży.
Pracuję z osobami, które znalazły się w kryzysie psychicznym, doświadczają obniżonego nastroju, stanów lękowych, poczucia niezrozumienia, osamotnienia, trudności w relacjach z innymi lub w sferze zawodowej, doświadczyły straty lub odrzucenia, czy też chcą wzmocnić poczucie własnej wartości, lepiej zrozumieć siebie, swoje potrzeby lub po prostu porozmawiać o swoich codziennych trudnościach, zmartwieniach.
Szczególnie istotne w pracy z drugą osobą jest dla mnie budowanie bezpiecznej i autentycznej relacji - uważam, że bez tego trudno jest pracować nad zmianą. Do każdej osoby pochodzę indywidualnie oraz z uważnością, by móc jak najlepiej zrozumieć doświadczane przez nią trudności i dopasować metody pracy do konkretnego przypadku.
W pracy korzystam z metod o potwierdzonej naukowo skuteczności - głównie z metod z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej, terapii poznawczej opartej na uważności oraz terapii akceptacji i zaangażowania. Swoją pracę regularnie poddaję superwizji.