Małgorzata Obszyńska
Małgorzata Obszyńska cytat

Małgorzata Obszyńska

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz aktualnie uczę się na szkoleniu psychoterapeutycznym w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Swoje kompetencje stale poszerzam- ukończyłam podyplomowe studia z zakresu  Seksuologii Klinicznej pod kierunkiem prof. Marii Beisert na UAM w Poznaniu, studia podyplomowe z zakresu  Interwencji Kryzysowej oraz Studium Terapii Uzależnień.

Moje doświadczenie zdobywane w Niebieskiej Linii, gdzie pomagałam osobom doznającym przemocy, pozwoliło mi zrozumieć mechanizmy tej trudnej sytuacji. Wierzę w możliwość odzyskania wiary w siebie i własne możliwości, a moje podejście opiera się na budowaniu relacji opartej na bezpieczeństwie, zaufaniu i otwartości.

Zajmuję się psychoterapią, pomocą psychologiczną ale mam również dużą praktykę w pracy interwencyjnej w kryzysach emocjonalnych spowodowanych trudnymi sytuacjami i problemami pojawiającymi się w życiu. Chętnie pomagam i pracuję z osobami LGBTQ+.

W terapii pomagam pacjentom w osiągnięciu poczucia autentyczności i odkrycia prawdziwego "ja" skrywanych nieświadomie z powodu lęków, zakazów czy stosowanych mechanizmów obronnych chroniących przed trudnymi emocjami. Bardzo ważna jest dla mnie historia pacjenta, jego doświadczenia i istotne relacje z dzieciństwa, które kształtują osobę dorosłą. Pamiętając o przeszłości i mając świadomość jaki ma wpływ na funkcjonowanie dzisiaj, pracujemy jednak wspólnie nad tym co dzieje się w życiu pacjenta "tu i teraz" analizując obecne myśli, emocje, uczucia, fantazje i relacje, które są w danej chwili dla niego najważniejsze.

W mojej pracy szczególnie ważne jest dla mnie zbudowanie takiej relacji terapeutycznej, w której pacjent w poczuciu bezpieczeństwa i zaufania bez obaw będzie się dzielił swoimi doświadczeniami, przeżyciami i refleksjami.

Prywatnie jestem mamą dwóch dorosłych córek, w moim życiu bardzo ważne miejsce zajmują moje dwa psy. W wolnych chwilach lubię czytać książki, podróżować, interesuję się także sport