Jesteśmy placówką, gdzie nadrzędnym celem są wysokie standardy psychoterapii. Dzięki temu możesz być pewien, że terapeuta spełnia wszystkie odpowiednie kryteria, co pozwala Ci skupić się na procesie leczenia, bez konieczności martwienia się o jakość usług.
Nasza siedziba mieści się w Warszawie, mieści się w pobliżu metra Bemowo, przy ulicy Kazubów 6.
W Centrum Terapii Horyzont każdy terapeuta posiada tytuł magistra psychologii oraz odbył lub zakończył kompleksowe 4-letnie akredytowane szkolenie psychoterapeutyczne. Nasz zespół cechuje wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu terapii oraz udzielaniu wsparcia psychologicznego. Regularnie uczestniczymy w superwizjach prowadzonych przez certyfikowanych superwizorów, a nasza praktyka oparta jest na ścisłym przestrzeganiu kodeksu etycznego zawodu psychoterapeuty. Przykładamy szczególną wagę do stałego podnoszenia naszych kwalifikacji i aktualizacji wiedzy.
Jestem psychologiem i psychoterapeutą, specjalizuję się w terapii indywidualnej osób dorosłych. Posiadam tytuł magistra pedagogiki oraz psychologii, ukończyłam również podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego oraz zdobyłam kwalifikacje potrzebne do wykonywania zawodu trenera. Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz ukończyłam 4-letnią szkołę psychoterapeutyczną w Instytucie Psychologii Zdrowia w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii , która posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej.
Od wielu lat zajmuję się pomocą psychologiczną oraz terapią osób dorosłych i młodzieży. Doświadczenie zdobywałam prowadząc grupy wsparcia, warsztaty rozwojowe, pracując w szkole jako psycholog oraz współpracując z organizacjami pozarządowymi i placówkami oświatowymi.
Na bieżąco pogłębiam swoje umiejętności uczestnicząc w kursach i szkoleniach z tematyki psychologicznej. W trosce o jakość swojej pracy jestem pod stałą superwizją superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Wykonywanie zawodu psychoterapeuty daje mi dużą satysfakcję, prywatnie jestem mamą, żoną, miłośniczką kotów i podróży.
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz aktualnie uczę się na szkoleniu psychoterapeutycznym w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Swoje kompetencje stale poszerzam- ukończyłam podyplomowe studia z zakresu Seksuologii Klinicznej pod kierunkiem prof. Marii Beisert na UAM w Poznaniu, studia podyplomowe z zakresu Interwencji Kryzysowej oraz Studium Terapii Uzależnień.
Moje doświadczenie zdobywane w Niebieskiej Linii, gdzie pomagałam osobom doznającym przemocy, pozwoliło mi zrozumieć mechanizmy tej trudnej sytuacji. Wierzę w możliwość odzyskania wiary w siebie i własne możliwości, a moje podejście opiera się na budowaniu relacji opartej na bezpieczeństwie, zaufaniu i otwartości.
Zajmuję się psychoterapią, pomocą psychologiczną ale mam również dużą praktykę w pracy interwencyjnej w kryzysach emocjonalnych spowodowanych trudnymi sytuacjami i problemami pojawiającymi się w życiu. Chętnie pomagam i pracuję z osobami LGBTQ+.
W terapii pomagam pacjentom w osiągnięciu poczucia autentyczności i odkrycia prawdziwego „ja” skrywanych nieświadomie z powodu lęków, zakazów czy stosowanych mechanizmów obronnych chroniących przed trudnymi emocjami. Bardzo ważna jest dla mnie historia pacjenta, jego doświadczenia i istotne relacje z dzieciństwa, które kształtują osobę dorosłą. Pamiętając o przeszłości i mając świadomość jaki ma wpływ na funkcjonowanie dzisiaj, pracujemy jednak wspólnie nad tym co dzieje się w życiu pacjenta „tu i teraz” analizując obecne myśli, emocje, uczucia, fantazje i relacje, które są w danej chwili dla niego najważniejsze.
W mojej pracy szczególnie ważne jest dla mnie zbudowanie takiej relacji terapeutycznej, w której pacjent w poczuciu bezpieczeństwa i zaufania bez obaw będzie się dzielił swoimi doświadczeniami, przeżyciami i refleksjami.
Prywatnie jestem mamą dwóch dorosłych córek, w moim życiu bardzo ważne miejsce zajmują moje dwa psy. W wolnych chwilach lubię czytać książki, podróżować, interesuję się także sport
Skończyłam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim. Tuż po studiach trafiłam na ciężki orzech do zgryzienia jakim była praca w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej – najpierw jako wychowawca, później psycholog. Od początku jednak wiedziałam, że chce pracować zarówno z młodzieżą jak i z dorosłymi. Po studiach zdecydowałam się rozwijać w kierunku seksuologicznym – ukończyłam studia podyplomowe dzięki którym mogłam pomagać osobom zmagającym się z trudnościami w tej sferze – takimi jak zaburzenia erekcji, czy obniżone libido. Kolejnym krokiem w moim rozwoju zawodowym było rozpoczęcie całościowego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej, w którego trakcie aktualnie jestem.
W pracy psychoterapeuty najważniejsza jest dla mnie rola sojusznika swojego pacjenta – razem stajemy naprzeciw trudnościom z którymi się zmaga. Wielu ludzi na co dzień mierzy się z silną autokrytyką, nie pozwala sobie na odpoczynek, żyje w napięciu, nie wierzy w swoje możliwości – dlatego, według mnie, terapeuta powinien być z pacjentem „w jednej drużynie”. Ważne jest dla mnie również empatyczne podejście, a także mówienie „tym samym językiem”, które rozumiem jako poczucie wzajemnego zrozumienia.
Dotychczasowe doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobywałam w poradni psychologiczno-seksuologicznej a także fundacji Centrum Praw Kobiet. Aktualnie pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 15 r.ż. Moim obszarem zawodowym jest zarówno problematyka seksuologiczna jak i psychologiczna – miedzy innymi z zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, niska samoocena, nadmiarowy stres i presja czy brak motywacji.
Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (CBT) w trakcie
szkolenia. W pracy korzystam również z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR), ale
nie zamykam się na inne oddziaływania integrujące nurty, które mogą okazać się pomocne.
Zapraszam młodzież od 15 roku życia oraz osoby dorosłe.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie i
Stowarzyszeniu “Niebieska Linia”, niepublicznym zespole szkół, Poradni Zdrowia
Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży czy w komercyjnych gabinetach. Ponieważ cenię sobie
autentyczność – swoją pracę opieram na kodeksie etycznym psychologa oraz poddaję
superwizji.
W pracy terapeutycznej szczególnie jest mi bliskie towarzyszenie osobom z zaburzeniami
nastroju, zaburzeniami lękowymi, chcącymi pracować nad swoim poczuciem własnej
wartości i pogłębianiu swoich zasobów, a także młodymi mamami oraz rodzicami
wspierającym swoje dzieci w rozwoju.
Spotkanie z drugim człowiekiem w gabinecie mogę porównać do wartościowej i inspirującej
podróży, podczas której pomagam w bezpieczny sposób dotrzeć do upragnionego celu.
Jednocześnie akcentuję zaangażowanie i świadome działania pacjenta w jego drodze ku
zmianie. Jestem wdzięczna moim pacjentom za zaufanie i otwartość z jaką zapraszają mnie
do swojego świata. Z doświadczenia wiem, jak wielkiej wymaga to odwagi. Naszym
wspólnym celem w procesie jest wyposażenie pacjenta w takie umiejętności, które pomogą
mu na dalszych etapach życia stać się dla siebie najlepszym terapeutą.
Prywatnie jestem mamą dwóch cudownych chłopczyków, którzy są moimi najlepszymi
nauczycielami uważności, żoną, pasjonatką kawy i gotowania.
Cytując Viktora Frankl`a: “Powszechnie wiadomo, że poczucie humoru, jak żadna inna cecha
charakteru, pozwala człowiekowi zachować dystans i daje mu umiejętność wznoszenia się –
choćby na krótką chwilę – ponad praktycznie każde okoliczności.” – dlatego w mojej
psychoterapii ważna jest naturalność, autentyczność i uśmiech.
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyłam studia podyplomowe „Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod kierunkiem prof. Marii Beisert. Aktualnie jestem w trakcie czteroletniego kursu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Szkole Terapii Poznawczo – Behawioralnej Centrum CBT-EDU w Warszawie. Ukończyłam również zaawansowany kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Szkolenie TSR II Stopnia). Swoje kompetencje stale poszerzam uczestnicząc w kursach i szkoleniach np. szkolenie z zakresu terapii schematów czy terapii par z zaburzeniami seksualnymi.
Zajmuję się pomocą psychologiczną oraz terapią osób dorosłych i młodzieży od 15 roku życia. Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi na oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży, prowadząc grupy wsparcia, warsztaty oraz jako psycholog szkolny.
Chętnie pracuję z osobami neuroatypowymi, w szczególności dorosłymi z ADHD, oraz osobami LGBTQ+, biorąc pod uwagę ich specyficzne potrzeby i trudności. W pracy terapeutycznej udzielam również wsparcia osobom zmagającym się z dysfunkcjami seksualnymi i brakiem satysfakcji z życia seksualnego.
Z zainteresowaniem i zapałem wyruszam z klientami w drogę do zmiany, towarzysząc im w odkrywaniu własnych zasobów i możliwości, a także zdobywaniu odwagi do wykorzystania ich w życiu codziennym.
Jestem psychologiem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie psychodynamicznym w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Studium Psychoterapii posiada rekomendację Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Psychologię ukończyłam na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II w Lublinie. Jestem również certyfikowanym trenerem szkoleniowym VCC.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując m. in. w szkole, przedszkolu, poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Współpracowałam z Fundacjami oraz szkołami prowadząc wsparcie i warsztaty psychologiczne. Obecnie pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Doświadczenie kliniczne zdobywałam na stażu w Oddziale Diagnostyczno-Terapeutycznym F5 (ogólnopsychiatrycznym zamkniętnym) III Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
W pracy z pacjentami stawiam na autentyczną relacje terapeutyczną i budowanie atmosfery bezpieczeństwa, empatii i zaufania. Jestem zwolenniczką świadomego przeżywania oraz unikania władania ludzi w schematy i etykiety. Ważniejsze dla mnie niż same objawy jest ich znaczenie.
Bliskie jest mi przekonanie, że to nie same objawy pacjenta są kluczowe, ale sposób, w jaki te objawy są przez niego odczuwane, jakie znaczenie mają dla niego oraz jak wpływają na jego życie. Niezwykle ważna jest dla mnie praca zgodna z etyką zawodu psychologa. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Pracuje z dorosłymi oraz młodzieżą od 16 roku życia. Pomagam osobom przeżywającym trudności w relacjach, przechodzącym kryzysy osobiste oraz zmagającymi się z różnymi objawami takimi jak lęk, złość, uczucie przygnębienia, przewlekły stres. Pracuje z osobami doświadczającymi zaburzeń osobowości, zaburzeń nastroju.
Bliskie jest mi przekonanie, że to nie same objawy pacjenta są kluczowe, ale sposób, w jaki te objawy są przez niego odczuwane, jakie znaczenie mają dla niego oraz jak wpływają na jego życie.
Jestem psychologiem z pasji i zamiłowania oraz psychoterapeutką w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w Centrum Szkoleń Psychoanalitycznych im. Hanny Segal. Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Humanistyczno Społecznym SWPS. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Centrum Wczesnej Interwencji „Krok Po Kroku”, pogotowiu dla ofiar przemocy „Niebieska Linia”, Szpitalu Bródnowskim na oddziale psychiatrycznym; Ośrodku Zdrowia Psychicznego i Problemów Rodzinnych „Synapsis”, „Centrum Praw Kobiet”, Ośrodku Psychoterapeutycznym „Rasztów” oraz kilku Fundacjach i Stowarzyszeniach prowadząc psychoterapię, konsultacje i wsparcie psychologiczne oraz interwencje kryzysowe. Pracowałam również z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i ich rodzinami zarówno w ośrodkach pomocowych jak i projektach unijnych oraz z osobami starszymi chorującymi na demencję, chorobę Alzheimera.
Do każdego z pacjentów podchodzę z otwartością, zaciekawieniem i empatią, co pozwala nawiązać leczącą i opartą na poczuciu bezpieczeństwa relację terapeutyczną. Wspólnie skupiamy się na identyfikowaniu trudności, których przyczyny często pojawiają się w miejscu gdzie świadomość przenika się z podświadomością. Osobowością człowieka rządzą dynamiczne siły, które często są ze sobą sprzeczne, co może przejawiać się niepożądanymi reakcjami. Takie nieuświadomione pragnienia i popędy, nie mają możliwości „zdrowej” manifestacji, dlatego szukają innej drogi ujścia. Mogą przyjmować formę zaburzeń psychicznych, lęku, depresji czy istotnego bólu psychicznego, co wpływa na poważny dyskomfort w funkcjonowaniu osobistym, zawodowym jak również społecznym. W procesie psychoterapii wspólnie dążymy do ich identyfikacji, wydobycia na światło dzienne, zrozumienia oraz nadania nowego znaczenia.
W pracy terapeutycznej zachęcam pacjentów do swobodnego dzielenia się myślami, fantazjami oraz skojarzeniami. Aktywność swoją dostosowuję do aktualnych potrzeb i możliwości pacjenta, podążając za nim, czyli pomagając mu w odkrywaniu mechanizmów powodujących określone reakcje i zachowania. Wspólnie poszukujemy nowego rozumienia jego przeżyć psychicznych. W warunkach dających poczucie bezpieczeństwa i psychicznego komfortu towarzyszę pacjentowi w przepracowaniu trudnych wątków z jego życia, rozwiązaniu nieświadomych konfliktów, zredukowaniu przymusu powtarzania dysfunkcyjnych strategii działania oraz przeżyciu korekcyjnego doświadczenia emocjonalnego, które ma wpływ na trwałe zmiany w jego osobowości, stając się jednocześnie bazą do wprowadzania korzystnych zmian w funkcjonowaniu.
Pracuję z osobami dorosłymi w podejściu psychodynamicznym, a pracę swoją poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów.
Biorę udział w licznych szkoleniach i konferencjach stale podnosząc swoje kwalifikacje.
Pomagam osobom które doświadczają trudności relacyjnych, zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń odżywiania, zaburzeń osobowości, przechodzą kryzys, przeżywają silny stres, cierpią z powodu niskiej samooceny lub czują, że ich rozwój został zahamowany.
Jestem magistrem psychologii i psychoterapeutą w trakcie szkolenia. Zdobyłam tytuł magistra psychologii ze specjalizacją „ogólna i psychodiagnostyka” na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Aktualnie kształcę swój warsztat terapeutyczny w nurcie integracyjnym w Szkole Psychoterapii Integratywnej – Silva Rerum.
Specjalizuje się w terapii indywidualnej osób dorosłych.
Pracuję integracyjnie, co oznacza, że czerpię z różnych nurtów, dostosowując techniki do trudności pacjenta, jednak moim filarem jest nurt humanistyczny oparty na empatii i szacunku. Chętnie korzystam w gabinecie z terapii schematów, ponieważ aktualne problemy zazwyczaj mają swoje podłoże w naszych wczesnych doświadczeniach, dlatego stosuję ,,mosty” łączące naszą teraźniejszość z przeszłością. Metody w których pacjent może skoncentrować się na emocjach, doświadczeniach, mentalizacji i wyobraźni uważam za cenne i pogłębiające proces terapeutyczny.
Ukończyłam certyfikowane szkolenia m.in. ze skutecznych metod i podejść terapeutycznych, z funkcjonowania i rozwoju osób w podeszłym wieku i przewlekle chorych, pracy z dorosłymi dziećmi alkoholików, z psychoterapii pacjentów z zaburzeniami regulacji emocjonalnej.
Doświadczenie kliniczne zdobywałam pracując na oddziałach całodobowych psychiatrycznych, w domach pomocy społecznej oraz w poradniach psychologicznych.
Praca terapeutyczna jest moją pasją, która daje mi dużą satysfakcję. Prywatnie uprawiam sport, maluje obrazy, lubię kontakt z naturą.
Jestem psychoterapeutką w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT rekomendowanym i atestowanym Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS w Warszawie.
Doświadczenie w pracy zdobywałam m.in. podczas praktyk zawodowych psychoterapii psychodynamicznej w praktyce w Ośrodku Psychoterapii i Analizy Grupowej „Archetypy”, jako Konsultantka w Telefonie Kryzysowym Niebieskiej Linii Instytutu Psychologii Zdrowia, jako psychoterapeutka w prywatnych ośrodkach terapii. Mam też doświadczenie pracy w środowisku biznesowym, w międzynarodowym zespole oraz zajmowania się zadaniami z obszaru HR, co pomaga mi w zrozumieniu osób pracujących w środowisku biznesowym.
W psychoterapii najważniejsza jest dla mnie relacja terapeutyczna i podążanie za pacjentami w procesie ich rozwoju i zmiany. Bardzo satysfakcjonujące dla mnie jest towarzyszenie osobom zmagającymi się z różnymi trudnościami i wspieranie ich w obniżeniu napięcia, w uzyskaniu nadziei na zmianę, wzmacnianiu strategii radzenia sobie, szukaniu nowych rozwiązań.
Pracuję z osobami dorosłymi, które doświadczają kryzysów emocjonalnych, obniżenia nastroju, stanów lękowych, problemów w relacjach, trudności w życiu zawodowym, mają obniżoną samoocenę lub zaburzenia osobowości. W pracy terapeutycznej opieram się głównie na podejściu poznawczo-behawioralnym, ale czerpię też z innych nurtów np. terapii akceptacji i zaangażowania lub terapii schematów. Wykorzystuję również techniki treningu uważności.
Udzielam konsultacji w języku polskim i angielskim.
Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki uroczych nastolatków.
W wolnym czasie lubię medytować, uprawiać jogę i razem z rodziną spędzać czas w naturze.
Jestem psychoterapeuta w nurcie humanistyczno-doswiadczeniowym oraz lekarzem specjalista psychiatrii. Obecnie w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii Ośrodka Intra w Warszawie. Specjalizację z psychiatrii ukończyłem w 2018 roku. Miałem możliwość pracować na różnych oddziałach (klinicznych, ogólnopsychiatrycznych, dziennym, odwykowym, terapeutycznym i w poradni przyszpitalnej), co w mojej ocenie pozwala mi bardziej holistycznie podchodzić do potrzeb pacjentów. Mam ponad 10-letnie doświadczenie w niesieniu pomocy osobom w różnego rodzaju kryzysach psychicznych. Wszechstronność i wielowymiarowość to ważne dla mnie wartości. W pracy psychoterapeutycznej kieruję się wiarą w to, że każdy ma swój niepowtarzalny potencjał i może kształtować siebie na własnych zasadach w oparciu o zdrową relację. W nawiązaniu do pewnej maksymy ważne jest dla mnie to co się przydarzyło, ale najważniejsze jest to, co można z tym teraz zrobić. Przeszłość nie musi ograniczać naszej egzystencji. Może stać się źródłem bezcennej mądrości o sobie i świecie.
Dotychczasowe miejsca pracy to m.in. Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia w Pruszkowie, Poradnia Zdrowia Psychicznego SPZOZ Warszawa Wola-Śródmieście, Zespół Leczenia Środowiskowego Szpitala Bielańskiego w Warszawie, Oddział Dzienny Leczenia Uzależnień Centrum Odwykowego w Warszawie, Poradnia Zdrowia Psychicznego Harmonia Grupa Lux Med w Warszawie, Poradnia Zdrowia Psychicznego Victi w Warszawie.
Jestem psycholożką, psychoterapeutą w trakcie 4-letniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Dialog, która posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 15 r. ż. Terapię prowadzę w nurcie integracyjnym korzystając z różnych modalności, w zależności od potrzeb i możliwości pacjenta.
Doświadczenie zdobywałam pracując m.in. w oświacie, korporacji, fundacji „Nagle Sami” oraz pracy gabinetowej. Bliska jest mi praca z osobami, które borykają się z trudnościami związanymi z obniżonym nastrojem, nadmiernym lękiem, mają trudność w zrozumieniu, nazywaniu i kontrolowaniu swoich emocji, czy potrzebują poukładać na nowo relacje rodzinne, poszukując w tym siły do wzrastania.
Pracuje nie tylko z osobami w kryzysach – towarzysze również tym, którzy chcą uzyskać większy wgląd w procesie samorozwoju. Podstawą w pracy z pacjentem jest dla mnie autentyczna, prawdziwa i bliska relacja, w której jest miejsce zarówno dla serca jak i rozumu, dla bliskości i niezależności oraz empatii i konfrontacji.
W trosce o efekty mojej pracy poddaję się regularnej superwizji, a także wciąż pogłębiam wiedzę, czytając, uczestnicząc w szkoleniach czy konferencjach.
Prywatnie jestem żoną, mamą i obecnie rodzicielstwo to moje największe doświadczenie rozwojowe. Ile razy wydaje mi się, że nauczyłam się moich dzieci, one dalej rosną, zmieniają się, pokazując przy tym różnorodność nie do opisania.
Jestem psycholożką i psychoterapeutką w trakcie 4-letniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Dialog.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując m.in: w Poradniach Zdrowia Psychicznego dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, gdzie zajmowałam się m.in. diagnozą i wsparciem terapeutycznym osób z zaburzeniami afektywnymi i/lub zaburzeniami neurorozwojowym; w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży, gdzie prowadziłam grupy terapeutyczne,
udzielałam indywidualnie pomocy młodym pacjentom oraz prowadziłam grupy wsparcia dla ich rodziców. Cennym doświadczeniem była dla mnie również praca na oddziałach szpitala rehabilitacyjnego, gdzie mogłam wspierać dorosłych pacjentów w kryzysie psychicznym, zmagającymi się z chorobami somatycznymi.
Pracuję w nurcie integracyjnym. Korzystam chętnie z narzędzi i metod CBT, głównie trzeciej fali. Jednocześnie jest mi bliskie myślenie humanistyczne oraz praca systemowa. W pracy z drugim człowiekiem koncentruje się przede wszystkim jego indywidualnym potencjale do wzrostu i zmiany.
Chętnie wspieram osoby neuroróżnorodne oraz osoby LGBTQ+.
Psychoterapia to dla mnie droga, po której idąc własnym tempem, z uważnym, akceptującym towarzyszem dociera się – często po raz pierwszy w życiu – do siebie samego.
Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Przygotowując się do Certyfikatu psychoterapeuty, a także, co ważniejsze, aby lepiej rozumieć siebie i swoich pacjentów ukończyłam proces psychoterapii własnej prowadzonej w nurcie psychodynamicznym.
Jestem psycholożką i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie szkolenia w akredytowanej szkole psychoterapii. Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Jestem absolwentką psychologii na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Doświadczenia w zakresie wsparcia psychologicznego zdobywałam podczas realizacji licznych staży, tj. w szpitalach na oddziale psychiatrycznym, neurologicznym, oddziale dziennym leczenia zaburzeń nerwicowych. Udzielałam rówśnież wsparcia osobom, które doświadczyły straty i żałoby w Fundacji Nagle Sami. Uczestniczę w projektach badawczych dotyczących wsparcia różnych grup pracowników.
Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych. Pomagam osobom, które doświadczają kryzysu, takiego jak śmierć osoby bliskiej, rozstanie, utrata pracy. Udzielam wsparcia przy obniżonym nastroju, doświadczaniu lęku, fobii, ataków paniki, nadmiernego stresu, trudnościach w radzeniu sobie z emocjami, trudnościach w relacjach, niskim poczuciu własnej wartości. W pracy terapeutycznej najważniejsza jest dla mnie praca w życzliwej atmosferze, oparta na zaufaniu i partnerstwie.
W swojej pracy czerpię z nurtu poznawczo-behawioralnego, terapii akceptacji i zaangażowania, terapii schematów, dialogu motywującego. Wykorzystuję techniki pracy z oddechem oraz techniki uważności. Korzystam z narzędzi, których skuteczność udokumentowano badaniami naukowymi. Stale poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w kursach i szkoleniach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Jestem psychologiem – absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Psychologii oraz psychoterapeutką w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in.
na oddziale psychiatrycznym SZPZLO Praga Północ, prowadząc konsultacje psychologiczne, rozmowy wspierające oraz zajęcia terapeutyczne dla Pacjentów oddziału. Ukończyłam również staż w Akademickim Ośrodku Psychoterapii Uniwersytetu Warszawskiego, jako koterapeutka w grupie terapeutycznej młodych dorosłych. Pracowałam m.in. jako terapeutka środowiskowa w Ośrodku Środowiskowej Opieki i Pomocy Psychologicznej, gdzie udzielałam wsparcia i pomocy terapeutycznej pacjentom i ich rodzinom. A od kilku lat w ramach Fundacji Scolar prowadzę Treningi Umiejętności Społecznej (TUS) dla dzieci i młodzieży w spektrum, indywidualną terapię psychologiczną oraz konsultacje rodzicielskie.
W gabinecie pracuję z młodzieżą od 15 r. życia oraz osobami dorosłymi, którzy doświadczają między innymi: kryzysów psychicznych, trudności w relacjach, poczucia osamotnienia, lęku, obniżonego nastroju czy braku sensu w życiu.
Psychoterapię rozumiem jako empatyczne towarzyszenie w trudnościach, pomoc w poszerzaniu perspektywy, w zrozumieniu, przepracowaniu i domknięciu różnych swoich doświadczeń. Wierzę, że psychoterapia toczy się w oparciu o relację terapeutyczną, czyli więź, jaka rozwija się pomiędzy pacjentem a terapeutą w trakcie trwania leczenia.
Przykładam dużą wagę do budowania bezpiecznej atmosfery w gabinecie. Szanuję autonomię i indywidualność każdego Pacjenta, jego historię, potrzeby oraz wartości. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, aby stale rozwijać swoje umiejętności oraz dbać o jakość świadczonych usług. Nieustannie staram się pogłębiać wiedzę poprzez udział w szkoleniach i konferencjach.
Prywatnie jestem miłośniczką jogi, podróży i przebywania w naturze.