Nasz zespół - Centrum Terapii Horyzont

Nasz zespół

Psychoterapia Horyzont Warszawa,
Bemowo - Kazubów 6

Jesteśmy placówką, gdzie nadrzędnym celem są wysokie standardy psychoterapii. Dzięki temu możesz być pewien, że terapeuta spełnia wszystkie odpowiednie kryteria, co pozwala Ci skupić się na procesie leczenia, bez konieczności martwienia się o jakość usług.

Nasza siedziba mieści się w Warszawie, mieści się w pobliżu metra Bemowo, przy ulicy Kazubów 6.

Nasi terapeuci

W Centrum Terapii Horyzont każdy terapeuta posiada tytuł magistra psychologii oraz odbył lub zakończył kompleksowe 4-letnie akredytowane szkolenie psychoterapeutyczne. Nasz zespół cechuje wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu terapii oraz udzielaniu wsparcia psychologicznego. Regularnie uczestniczymy w superwizjach prowadzonych przez certyfikowanych superwizorów, a nasza praktyka oparta jest na ścisłym przestrzeganiu kodeksu etycznego zawodu psychoterapeuty. Przykładamy szczególną wagę do stałego podnoszenia naszych kwalifikacji i aktualizacji wiedzy.

Katarzyna Wieczorek-Borek - Centrum Terapii Horyzont

Jestem psychologiem i psychoterapeutą, specjalizuję się w terapii indywidualnej osób dorosłych. Posiadam tytuł magistra pedagogiki oraz psychologii, ukończyłam również podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego oraz zdobyłam kwalifikacje potrzebne do wykonywania zawodu trenera. Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz ukończyłam 4-letnią szkołę psychoterapeutyczną w Instytucie Psychologii Zdrowia w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii , która posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej.

Od wielu lat zajmuję się pomocą psychologiczną oraz terapią osób dorosłych i młodzieży. Doświadczenie zdobywałam prowadząc grupy wsparcia, warsztaty rozwojowe, pracując w szkole jako psycholog oraz współpracując z organizacjami pozarządowymi i placówkami oświatowymi.

Na bieżąco pogłębiam swoje umiejętności uczestnicząc w kursach i szkoleniach z tematyki psychologicznej. W trosce o jakość swojej pracy jestem pod stałą superwizją superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Wykonywanie zawodu psychoterapeuty daje mi dużą satysfakcję, prywatnie jestem mamą, żoną, miłośniczką kotów i podróży.

Małgorzata Obszyńska

Małgorzata Obszyńska cytat

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz aktualnie uczę się na szkoleniu psychoterapeutycznym w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Swoje kompetencje stale poszerzam- ukończyłam podyplomowe studia z zakresu  Seksuologii Klinicznej pod kierunkiem prof. Marii Beisert na UAM w Poznaniu, studia podyplomowe z zakresu  Interwencji Kryzysowej oraz Studium Terapii Uzależnień.

Moje doświadczenie zdobywane w Niebieskiej Linii, gdzie pomagałam osobom doznającym przemocy, pozwoliło mi zrozumieć mechanizmy tej trudnej sytuacji. Wierzę w możliwość odzyskania wiary w siebie i własne możliwości, a moje podejście opiera się na budowaniu relacji opartej na bezpieczeństwie, zaufaniu i otwartości.

Zajmuję się psychoterapią, pomocą psychologiczną ale mam również dużą praktykę w pracy interwencyjnej w kryzysach emocjonalnych spowodowanych trudnymi sytuacjami i problemami pojawiającymi się w życiu. Chętnie pomagam i pracuję z osobami LGBTQ+.

W terapii pomagam pacjentom w osiągnięciu poczucia autentyczności i odkrycia prawdziwego „ja” skrywanych nieświadomie z powodu lęków, zakazów czy stosowanych mechanizmów obronnych chroniących przed trudnymi emocjami. Bardzo ważna jest dla mnie historia pacjenta, jego doświadczenia i istotne relacje z dzieciństwa, które kształtują osobę dorosłą. Pamiętając o przeszłości i mając świadomość jaki ma wpływ na funkcjonowanie dzisiaj, pracujemy jednak wspólnie nad tym co dzieje się w życiu pacjenta „tu i teraz” analizując obecne myśli, emocje, uczucia, fantazje i relacje, które są w danej chwili dla niego najważniejsze.

W mojej pracy szczególnie ważne jest dla mnie zbudowanie takiej relacji terapeutycznej, w której pacjent w poczuciu bezpieczeństwa i zaufania bez obaw będzie się dzielił swoimi doświadczeniami, przeżyciami i refleksjami.

Prywatnie jestem mamą dwóch dorosłych córek, w moim życiu bardzo ważne miejsce zajmują moje dwa psy. W wolnych chwilach lubię czytać książki, podróżować, interesuję się także sport

Magdalena Papiernik - Centrum Terapii Horyzont

Magdalena_Papiernik-white

Skończyłam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim. Tuż po studiach trafiłam na ciężki orzech do zgryzienia jakim była praca w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej – najpierw jako wychowawca, później psycholog. Od początku jednak wiedziałam, że chce pracować zarówno z młodzieżą jak i z dorosłymi. Po studiach zdecydowałam się rozwijać w kierunku seksuologicznym – ukończyłam studia podyplomowe dzięki którym mogłam pomagać osobom zmagającym się z trudnościami w tej sferze – takimi jak zaburzenia erekcji, czy obniżone libido. Kolejnym krokiem w moim rozwoju zawodowym było rozpoczęcie całościowego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej, w którego trakcie aktualnie jestem.

W pracy psychoterapeuty najważniejsza jest dla mnie rola sojusznika swojego pacjenta – razem stajemy naprzeciw trudnościom z którymi się zmaga. Wielu ludzi na co dzień mierzy się z silną autokrytyką, nie pozwala sobie na odpoczynek, żyje w napięciu, nie wierzy w swoje możliwości – dlatego, według mnie, terapeuta powinien być z pacjentem „w jednej drużynie”. Ważne jest dla mnie również empatyczne podejście, a także mówienie „tym samym językiem”, które rozumiem jako poczucie wzajemnego zrozumienia.

Dotychczasowe doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobywałam w poradni psychologiczno-seksuologicznej a także fundacji Centrum Praw Kobiet.  Aktualnie pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 15 r.ż.  Moim obszarem zawodowym jest zarówno  problematyka seksuologiczna jak i psychologiczna – miedzy innymi z zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, niska samoocena, nadmiarowy stres i presja czy brak motywacji.

Anna Bastecka Trzeciak - zdjęcie

Anna Bastecka-Trzeciak - cytat

Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (CBT) w trakcie
szkolenia. W pracy korzystam również z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR), ale
nie zamykam się na inne oddziaływania integrujące nurty, które mogą okazać się pomocne.
Zapraszam młodzież od 15 roku życia oraz osoby dorosłe.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie i
Stowarzyszeniu “Niebieska Linia”, niepublicznym zespole szkół, Poradni Zdrowia
Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży czy w komercyjnych gabinetach. Ponieważ cenię sobie
autentyczność – swoją pracę opieram na kodeksie etycznym psychologa oraz poddaję
superwizji.
W pracy terapeutycznej szczególnie jest mi bliskie towarzyszenie osobom z zaburzeniami
nastroju, zaburzeniami lękowymi, chcącymi pracować nad swoim poczuciem własnej
wartości i pogłębianiu swoich zasobów, a także młodymi mamami oraz rodzicami
wspierającym swoje dzieci w rozwoju.
Spotkanie z drugim człowiekiem w gabinecie mogę porównać do wartościowej i inspirującej
podróży, podczas której pomagam w bezpieczny sposób dotrzeć do upragnionego celu.
Jednocześnie akcentuję zaangażowanie i świadome działania pacjenta w jego drodze ku
zmianie. Jestem wdzięczna moim pacjentom za zaufanie i otwartość z jaką zapraszają mnie
do swojego świata. Z doświadczenia wiem, jak wielkiej wymaga to odwagi. Naszym
wspólnym celem w procesie jest wyposażenie pacjenta w takie umiejętności, które pomogą
mu na dalszych etapach życia stać się dla siebie najlepszym terapeutą.
Prywatnie jestem mamą dwóch cudownych chłopczyków, którzy są moimi najlepszymi
nauczycielami uważności, żoną, pasjonatką kawy i gotowania.
Cytując Viktora Frankl`a: “Powszechnie wiadomo, że poczucie humoru, jak żadna inna cecha
charakteru, pozwala człowiekowi zachować dystans i daje mu umiejętność wznoszenia się –
choćby na krótką chwilę – ponad praktycznie każde okoliczności.” – dlatego w mojej
psychoterapii ważna jest naturalność, autentyczność i uśmiech.

Monika Koncka
Monika Koncka - cytat
Jestem psycholożką w trakcie 4-letniego, całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym z dialogiem motywującym w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ukończyłam psychologię, specjalność – psychologia kliniczna w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz pedagogikę specjalną, specjalność – profilaktyka społeczna z resocjalizacją na tej samej uczelni. Na bieżąco poszerzam i aktualizuję swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach.
Udzielam wsparcia psychologicznego osobom dorosłym i młodzieży.
Pracuję z osobami, które znalazły się w kryzysie psychicznym, doświadczają obniżonego nastroju, stanów lękowych, poczucia niezrozumienia, osamotnienia, trudności w relacjach z innymi lub w sferze zawodowej, doświadczyły straty lub odrzucenia, czy też chcą wzmocnić poczucie własnej wartości, lepiej zrozumieć siebie, swoje potrzeby lub po prostu porozmawiać o swoich codziennych trudnościach, zmartwieniach.
Szczególnie istotne w pracy z drugą osobą jest dla mnie budowanie bezpiecznej i autentycznej relacji – uważam, że bez tego trudno jest pracować nad zmianą. Do każdej osoby pochodzę indywidualnie oraz z uważnością, by móc jak najlepiej zrozumieć doświadczane przez nią trudności i dopasować metody pracy do konkretnego przypadku.
W pracy korzystam z metod o potwierdzonej naukowo skuteczności – głównie z metod z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej, terapii poznawczej opartej na uważności oraz terapii akceptacji i zaangażowania. Swoją pracę regularnie poddaję superwizji.
Anna Ziomek - zdjęcie

Anna Ziomek - cytat

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyłam studia podyplomowe „Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod kierunkiem prof. Marii Beisert. Aktualnie jestem w trakcie czteroletniego kursu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Szkole Terapii Poznawczo – Behawioralnej Centrum CBT-EDU w Warszawie. Ukończyłam również zaawansowany kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Szkolenie TSR II Stopnia). Swoje kompetencje stale poszerzam uczestnicząc w kursach i szkoleniach np. szkolenie z zakresu terapii schematów czy terapii par z zaburzeniami seksualnymi.

Zajmuję się pomocą psychologiczną oraz terapią osób dorosłych i młodzieży od 15 roku życia. Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi na oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży, prowadząc grupy wsparcia, warsztaty  oraz jako psycholog szkolny.

 

Chętnie pracuję z osobami neuroatypowymi, w szczególności dorosłymi z ADHD, oraz osobami LGBTQ+, biorąc pod uwagę ich specyficzne potrzeby i trudności. W pracy terapeutycznej udzielam również wsparcia osobom zmagającym się z  dysfunkcjami seksualnymi i brakiem satysfakcji z życia seksualnego.

Z zainteresowaniem i zapałem wyruszam z klientami w drogę do zmiany, towarzysząc im w odkrywaniu własnych zasobów i możliwości, a także zdobywaniu odwagi do wykorzystania ich w życiu codziennym.

 

Wiktoria Bobeni - zdjęcie

Wiktoria Bobeni - cytat

Jestem psychologiem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie psychodynamicznym w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Studium Psychoterapii posiada rekomendację Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Psychologię ukończyłam na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II w Lublinie. Jestem również certyfikowanym trenerem szkoleniowym VCC.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując m. in. w szkole, przedszkolu, poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Współpracowałam z Fundacjami oraz szkołami prowadząc wsparcie i warsztaty psychologiczne. Obecnie pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Doświadczenie kliniczne zdobywałam na stażu w Oddziale Diagnostyczno-Terapeutycznym F5 (ogólnopsychiatrycznym zamkniętnym) III Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii.

W pracy z pacjentami stawiam na autentyczną relacje terapeutyczną i budowanie atmosfery bezpieczeństwa, empatii i zaufania. Jestem zwolenniczką świadomego przeżywania oraz unikania władania ludzi w schematy i etykiety. Ważniejsze dla mnie niż same objawy jest ich znaczenie.

Bliskie jest mi przekonanie, że to nie same objawy pacjenta są kluczowe, ale sposób, w jaki te objawy są przez niego odczuwane, jakie znaczenie mają dla niego oraz jak wpływają na jego życie. Niezwykle ważna jest dla mnie praca zgodna z etyką zawodu psychologa. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Pracuje z dorosłymi oraz młodzieżą od 16 roku życia. Pomagam osobom przeżywającym trudności w relacjach, przechodzącym kryzysy osobiste oraz zmagającymi się z różnymi objawami takimi jak lęk, złość, uczucie przygnębienia, przewlekły stres. Pracuje z osobami doświadczającymi zaburzeń osobowości, zaburzeń nastroju.

Bliskie jest mi przekonanie, że to nie same objawy pacjenta są kluczowe, ale sposób, w jaki te objawy są przez niego odczuwane, jakie znaczenie mają dla niego oraz jak wpływają na jego życie.