Maria Bochenek - Centrum Terapii Horyzont
Maria Bochenek - Cytat - Centrum Terapii Horyzont

Maria Bochenek

Psychoterapię dopasowuję indywidualnie do pacjenta, wykorzystując techniki poznawcze, behawioralne, Dialog Motywujący i tzw. trzecią falę CBT. Najważniejsze jest dla mnie przekonanie, że pacjent jest ekspertem od samego siebie. Dlatego w pracy skupiam się na aktywnym słuchaniu, zaangażowaniu i uważności, dzięki którym mogę dobrze zrozumieć zgłaszane trudności, a także pomagać pogłębiać wiedzę o sobie samym. Moim celem jest wyposażenie pacjenta w narzędzia i umiejętności, dzięki którym długotrwale poprawi jakość swojego życia.

Pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi zmagającymi się z trudnościami psychologicznymi i emocjonalnymi.

Pomagam osobom, które doświadczają:

  • Obniżonego nastroju (depresja, przewlekły smutek, brak motywacji i poczucia sensu)
  • Lęków i fobii (lęk uogólniony, społeczny, ataki paniki, fobie proste)
  • Zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych
  • Przewlekłego stresu
  • Trudności w relacjach
  • Niskiej samooceny
  • Wstydu

Ukończyłam psychologię o specjalności w zakresie psychologii klinicznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jestem psychoterapeutą w trakcie certyfikacji, biorę udział w czteroletnim szkoleniu z zakresu psychoterapii poznawczo – behawioralnej z Dialogiem Motywującym w ośrodku rekomendowanym i atestowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) oraz Europejskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (EABCT).

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Środowiskowym Domu Samopomocy typu A zajmującym się rehabilitacją społeczną uczestników, w Areszcie Śledczym realizując oddziaływania psychokorekcyjne wobec osadzonych, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania się oraz w poradni Akademii Motywacji i Edukacji gdzie prowadziłam terapię dla osób cierpiących na depresję, zaburzenia lękowe i napady złości.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.