Jesteśmy miejscem, w którym priorytetem są wysokie standardy psychoterapii. Rozumiemy przez to, że nie musisz myśleć o tym, czy terapeuta spełnia odpowiednie kryteria.
Każdy terapeuta w Centrum Terapii Horyzont jest magistrem psychologii oraz jest w trakcie lub ukończył całościowe 4-letnie akredytowane szkolenie psychoterapeutyczne. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii i udzielaniu wsparcia psychologicznego. Korzystamy z regularnych superwizji u certyfikowanych superwizorów oraz pracujemy w oparciu o kodeks etyczny zawodu psychoterapeuty. Przykładamy szczególną wagę do uaktualniania swojej wiedzy.
Jestem psychologiem i psychoterapeutą, specjalizuję się w terapii indywidualnej osób dorosłych, pracuję w nurcie integracyjnym. Posiadam tytuł magistra pedagogiki oraz psychologii, ukończyłam również podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego oraz zdobyłam kwalifikacje potrzebne do wykonywania zawodu trenera. Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz ukończyłam 4-letnią szkołę psychoterapeutyczną w Instytucie Psychologii Zdrowia w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii , która posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej.
Od wielu lat zajmuję się pomocą psychologiczną oraz terapią osób dorosłych. Doświadczenie zdobywałam prowadząc grupy wsparcia, warsztaty rozwojowe, pracując w szkole jako psycholog oraz współpracując z organizacjami pozarządowymi i placówkami oświatowymi.
Na bieżąco pogłębiam swoje umiejętności uczestnicząc w kursach i szkoleniach z tematyki psychologicznej. W trosce o jakość swojej pracy jestem pod stałą superwizją superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Wykonywanie zawodu psychoterapeuty daje mi dużą satysfakcję, prywatnie jestem mamą, żoną, miłośniczką kotów i podróży.
Jestem psychologiem i psychoterapeutką w procesie certyfikacji, pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi i młodzieżą. Posiadam 8-letnie doświadczenie w praktyce psychologicznej. Doświadczenie związane z pomocą młodzieży zdobyłam pracując przez 10 lat w placówce opiekuńczo – wychowawczej, gdzie na co dzień pomagam młodzieży i dzieciom często pochodzącym z rodzin dysfunkcyjnych w zmaganiu się z problemami i trudnościami. Jestem absolwentką 5 letnich studiów na kierunku Psychologii o profilu Psychologia Zdrowia i Psychoterapia. Ukończyłam czteroletnie szkolenie terapeutyczne w Instytucie Psychologii Zdrowia im. Jerzego Mellibrudy oraz studia podyplomowe Diagnoza Psychologiczna w Praktyce Klinicznej oraz Psychologii Transportu, od 5 lat jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uczestniczę w szkoleniach i warsztatach doskonaląc swoje umiejętności zawodowe.
W pracy terapeutki najważniejsza jest dla mnie możliwość, towarzyszenia i wsparcia Klientów w ich życiowych trudach. Postrzegam psychoterapię jako proces dzięki, któremu ludzie mogą zacząć żyć według własnych pragnień i zasad. Swoją pracą pomagam ludziom odkryć ich zasoby i wykształcić umiejętności niezbędne do satysfakcjonującego życia, co sprawia, że zawód który wykonuje jest moją pasją. W trosce o jakość swojej pracy jestem pod stałą superwizją superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Pracuję indywidualnie z dorosłymi oraz młodzieżą od 16 r.ż., a także z rodzinami i parami. Ukończyłam 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie systemowym i psychodynamicznym w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie oraz 2-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży w Szpitalu Klinicznym im. dr Babińskiego w Krakowie. Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam od wielu lat w gabinecie oraz w Ośrodkach Wsparcia Dziennego dla osób po kryzysie psychicznym, w poradniach rodzinnych oraz na oddziale psychiatrycznym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.
W pracy terapeutycznej najważniejsze jest dla mnie spotkanie z drugim człowiekiem, jego historią i doświadczeniami. Przyjrzenie się im pozwala zrozumieć trudności, jakich dana osoba doświadcza i podjąć pracę nad zmianą jakiej pragnie. W procesie psychoterapii skupiam się na pracy ze światem wewnętrznym danej osoby: jej emocjami, myślami, przeżyciami oraz na ich współoddziaływaniu ze światem zewnętrznym. Korzystam głównie z narzędzi terapii systemowej, psychodynamicznej oraz terapii schematów. Uważam, że w procesie psychoterapii istotne jest holistyczne podejście do pacjenta, zarówno do jego świata wewnętrznego, jak i nakierowanie jego uwagi na to, czego doświadcza w swoim ciele oraz w swoim środowisku na co dzień. Integracja różnych obszarów życia – świata emocji i przeżyć, stylu życia, sposobu przeżywania samego siebie, życia rodzinnego, relacyjnego oraz zawodowego pozwala mi szerzej zrozumieć daną osobę i dobrać skuteczne metody udzielanej pomocy.
W działaniach systemowych stosuję genogram, czyli stworzenie swoistego drzewa genealogicznego rodziny, ukazującego zachodzące w niej zmiany, relacje oraz doświadczenia poszczególnych jej członków.
Pracuję z osobami, które doświadczają kryzysów w związku, w nawiązywaniu relacji, trudności w komunikacji, trudności w obszarze psychosomatyki, borykają się z depresją, lękami, brakiem wiary w siebie, mają za sobą trudne doświadczenia traumy, mają problem z adekwatnym wyrażaniem emocji i stawianiem granic, czują się osamotnione, pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.
Jestem absolwentką 5-letnich studiów magisterskich z psychologii ze specjalnością kliniczną na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończyłam również 4-letnią szkołę psychoterapii poznawczo – behawioralnej w szkole akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej, którego jestem członkiem.
Zapraszam na psychoterapię, podczas której priorytetem jest Twoje poczucie bezpieczeństwa i zaufanie. Moje doświadczenie zawodowe zdobywałam, pracując na oddziale psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego, w ośrodku środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej, a także uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach związanych ze zdrowiem psychicznym. Regularna superwizja mojej pracy pozwala mi zapewnić najwyższą jakość wsparcia.
W terapii podchodzę indywidualnie do każdej osoby, dostosowując metody pracy do jej potrzeb. Wykorzystuję techniki poznawczo-behawioralne, ale czerpię także z innych nurtów psychoterapeutycznych, aby jak najlepiej wspierać moich pacjentów.
Pomagam osobom dorosłym w sytuacjach kryzysowych, zmagającym się z lękami, obniżonym nastrojem, depresją, samotnością czy wypaleniem zawodowym. Moją misją jest pomoc w lepszym zrozumieniu siebie, swoich emocji i trudności. Wspólnie stworzymy przestrzeń sprzyjającą pracy nad sobą – w atmosferze akceptacji i komfortu.
Psychologia to moja pasja, która motywuje mnie do nieustannego rozwoju. Czerpię ogromną satysfakcję z pomagania innym i towarzyszenia im w procesie zmiany.
Prywatnie uwielbiam długie spacery, odkrywanie nowych kawiarni i chwile relaksu z książkami – choć wciąż mam ich więcej, niż zdążam przeczytać. A w domu zawsze towarzyszą mi moje dwa ukochane koty.
Jeśli czujesz, że nadszedł czas, aby zadbać o siebie, zapraszam do wspólnej pracy nad Twoim dobrym samopoczuciem.
Skończyłam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim. Tuż po studiach trafiłam na ciężki orzech do zgryzienia jakim była praca w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej – najpierw jako wychowawca, później psycholog. Od początku jednak wiedziałam, że chce pracować zarówno z młodzieżą jak i z dorosłymi. Po studiach zdecydowałam się rozwijać w kierunku seksuologicznym – ukończyłam studia podyplomowe dzięki którym mogłam pomagać osobom zmagającym się z trudnościami w tej sferze – takimi jak zaburzenia erekcji, czy obniżone libido. Jestem w trakcie całościowego 4-letniego szkolenia z psychoterapii poznawczo- behawioralnej (z elementami III fali CBT) w Akademii Edukacji i Motywacji w Warszawie.
W pracy psychoterapeuty najważniejsza jest dla mnie rola sojusznika swojego pacjenta – razem stajemy naprzeciw trudnościom z którymi się zmaga. Wielu ludzi na co dzień mierzy się z silną autokrytyką, nie pozwala sobie na odpoczynek, żyje w napięciu, nie wierzy w swoje możliwości – dlatego, według mnie, terapeuta powinien być z pacjentem „w jednej drużynie”. Ważne jest dla mnie również empatyczne podejście, a także mówienie „tym samym językiem”, które rozumiem jako poczucie wzajemnego zrozumienia.
Dotychczasowe doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobywałam w poradni psychologiczno-seksuologicznej a także fundacji Centrum Praw Kobiet. Aktualnie pracuję z osobami dorosłymi w nurcie poznawczo- behawioralnym. Moim obszarem zawodowym jest zarówno problematyka seksuologiczna jak i psychologiczna – miedzy innymi z zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, niska samoocena, nadmiarowy stres i presja czy brak motywacji.
Jestem psychologiem, psychoterapeutą na ostatnim roku szkolenia w Ośrodku Intra. Pracuję w nurcie humanistyczno doświadczeniowym z osobami dorosłymi, a także wspieram dorosłych i młodzież w spektrum autyzmu. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Humanistycznospolecznym SWPS. Stale się rozwijam, biorąc udział w licznych szkoleniach i warsztatach. Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas stażu klinicznego, a także pracując w gabinecie.W pracy terapeutycznej kieruję się wiarą, że wszyscy mają w sobie ogromny potencjał do rozwoju i mogą dążyć do spełnienia siebie i realizacji swojego niepowtarzalnego potencjału.Towarzyszę podczas poszukiwania swojej drogi. W relacji terapeutycznej najważniejsza jest dla mnie empatia, autentyczność i akceptacja. Na pacjenta patrzę w sposób holistyczny. Wierzę, że doświadczenia niesione w ciele są równie ważne jak wewnętrzny świat emocji. Pracuję z osobami, które m.in. doświadczają kryzysów życiowych, trudności w obszarze psychosomatyki, borykają się z brakiem wiary w siebie, mają problem z adekwatnym wyrażaniem emocji i stawianiem granic,odkrywaniem mocnych stron, motywacji, rozwijania umiejętności miękkich.
Jestem psychologiem i terapeutką uzależnień. Posiadam tytuł magistra psychologii i certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień. Ukończyłam studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, a obecnie jestem w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Pracuję z osobami dorosłymi w nurcie psychodynamicznym.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując na Oddziale Leczenia Uzależnień w Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Otwocku, w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia oraz prowadząc prywatną praktykę w Gabinecie Pomocy Psychologicznej i Rozwoju Osobistego ZMIANA.
Specjalizuję się w pracy z osobami uzależnionymi od substancji chemicznych oraz czynności (np. patologiczny hazard, zapracowywanie się, uzależnienie od pornografii i seksu). Pracuję również z osobami z syndromem DDA/DDD, jak również pozostającymi w związkach z osobami uzależnionymi, tzw. osobami współuzależnionymi.
W pracy terapeutycznej zajmuję się przede wszystkim diagnostyką problemów w obszarach funkcjonowania człowieka, towarzyszeniem w oswajaniu i przeżywaniu procesu żałoby związanej z chorobą własną lub osoby bliskiej oraz integracją tożsamości.
Bliskie jest mi stwierdzenie, że uzależnienie nie jest chorobą samą w sobie, ale jest wynikiem braku lub niewystarczających umiejętności radzenia sobie z problemami. W pracy z pacjentem zwracam szczególną uwagę na budowanie relacji i przywiązania w oparciu o bezpieczną relację terapeutyczną, pełną empatii i zrozumienia.
Jestem psycholożką, psychoterapeutą w trakcie 4-letniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Dialog, która posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 15 r. ż. Terapię prowadzę w nurcie integracyjnym korzystając z różnych modalności, w zależności od potrzeb i możliwości pacjenta.
Doświadczenie zdobywałam pracując m.in. w oświacie, korporacji, fundacji „Nagle Sami” oraz pracy gabinetowej. Bliska jest mi praca z osobami, które borykają się z trudnościami związanymi z obniżonym nastrojem, nadmiernym lękiem, mają trudność w zrozumieniu, nazywaniu i kontrolowaniu swoich emocji, czy potrzebują poukładać na nowo relacje rodzinne, poszukując w tym siły do wzrastania.
Pracuje nie tylko z osobami w kryzysach – towarzysze również tym, którzy chcą uzyskać większy wgląd w procesie samorozwoju. Podstawą w pracy z pacjentem jest dla mnie autentyczna, prawdziwa i bliska relacja, w której jest miejsce zarówno dla serca jak i rozumu, dla bliskości i niezależności oraz empatii i konfrontacji.
W trosce o efekty mojej pracy poddaję się regularnej superwizji, a także wciąż pogłębiam wiedzę, czytając, uczestnicząc w szkoleniach czy konferencjach.
Prywatnie jestem żoną, mamą i obecnie rodzicielstwo to moje największe doświadczenie rozwojowe. Ile razy wydaje mi się, że nauczyłam się moich dzieci, one dalej rosną, zmieniają się, pokazując przy tym różnorodność nie do opisania.
Jestem psycholożką i psychoterapeutką w trakcie 4-letniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Dialog. Pracuję z osobami dorosłymi w nurcie integracyjnym.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując m.in: w Poradniach Zdrowia Psychicznego dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, gdzie zajmowałam się m.in. diagnozą i wsparciem terapeutycznym osób z zaburzeniami afektywnymi i/lub zaburzeniami neurorozwojowym; w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży, gdzie prowadziłam grupy terapeutyczne,
udzielałam indywidualnie pomocy młodym pacjentom oraz prowadziłam grupy wsparcia dla ich rodziców. Cennym doświadczeniem była dla mnie również praca na oddziałach szpitala rehabilitacyjnego, gdzie mogłam wspierać dorosłych pacjentów w kryzysie psychicznym, zmagającymi się z chorobami somatycznymi.
Pracuję w nurcie integracyjnym. Korzystam chętnie z narzędzi i metod CBT, głównie trzeciej fali. Jednocześnie jest mi bliskie myślenie humanistyczne oraz praca systemowa. W pracy z drugim człowiekiem koncentruje się przede wszystkim jego indywidualnym potencjale do wzrostu i zmiany.
Chętnie wspieram osoby neuroróżnorodne oraz osoby LGBTQ+.
Psychoterapia to dla mnie droga, po której idąc własnym tempem, z uważnym, akceptującym towarzyszem dociera się – często po raz pierwszy w życiu – do siebie samego.
Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Przygotowując się do Certyfikatu psychoterapeuty, a także, co ważniejsze, aby lepiej rozumieć siebie i swoich pacjentów ukończyłam proces psychoterapii własnej prowadzonej w nurcie psychodynamicznym.
Jestem psycholożką i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie szkolenia w akredytowanej szkole psychoterapii. Pracuję z osobami dorosłymi. Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Jestem absolwentką psychologii na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Doświadczenia w zakresie wsparcia psychologicznego zdobywałam podczas realizacji licznych staży, tj. w szpitalach na oddziale psychiatrycznym, neurologicznym, oddziale dziennym leczenia zaburzeń nerwicowych. Udzielałam również wsparcia osobom, które doświadczyły straty i żałoby w Fundacji Nagle Sami. Uczestniczę w projektach badawczych dotyczących wsparcia różnych grup pracowników.
Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych. Pomagam osobom, które doświadczają kryzysu, takiego jak śmierć osoby bliskiej, rozstanie, utrata pracy. Udzielam wsparcia przy obniżonym nastroju, doświadczaniu lęku, fobii, ataków paniki, nadmiernego stresu, trudnościach w radzeniu sobie z emocjami, trudnościach w relacjach, niskim poczuciu własnej wartości. W pracy terapeutycznej najważniejsza jest dla mnie praca w życzliwej atmosferze, oparta na zaufaniu i partnerstwie.
W swojej pracy czerpię z nurtu poznawczo-behawioralnego, terapii akceptacji i zaangażowania, terapii schematów, dialogu motywującego. Wykorzystuję techniki pracy z oddechem oraz techniki uważności. Korzystam z narzędzi, których skuteczność udokumentowano badaniami naukowymi. Stale poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w kursach i szkoleniach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Jestem psycholożką – absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Psychologii oraz psychoterapeutką w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. na oddziale psychiatrycznym SZPZLO Praga Północ, prowadząc konsultacje psychologiczne, rozmowy wspierające oraz zajęcia terapeutyczne dla Pacjentów oddziału. Ukończyłam również staż w Akademickim Ośrodku Psychoterapii Uniwersytetu Warszawskiego, jako koterapeutka w grupie terapeutycznej młodych dorosłych. Pracowałam również jako terapeutka środowiskowa w Ośrodku Środowiskowej Opieki i Pomocy Psychologicznej, gdzie udzielałam wsparcia i pomocy terapeutycznej Pacjentom i ich rodzinom. Od kilku lat w ramach Fundacji Scolar prowadzę Treningi Umiejętności Społecznej (TUS) dla dzieci i młodzieży w spektrum, indywidualną terapię psychologiczną oraz konsultacje rodzicielskie.
W gabinecie pracuję w nurcie psychodynamicznym z młodzieżą od 15 r. życia oraz osobami dorosłymi, którzy doświadczają między innymi: kryzysów psychicznych, trudności w relacjach, poczucia osamotnienia, lęku, obniżonego nastroju czy braku sensu w życiu.
Psychoterapię rozumiem jako empatyczne towarzyszenie w trudnościach, pomoc w poszerzaniu perspektywy, w zrozumieniu, przepracowaniu i domknięciu różnych swoich doświadczeń. Wierzę, że psychoterapia toczy się w oparciu o relację terapeutyczną, czyli więź, jaka rozwija się pomiędzy Pacjentem a terapeutą w trakcie trwania leczenia.
Przykładam dużą wagę do budowania bezpiecznej atmosfery w gabinecie. Szanuję autonomię i indywidualność każdego Pacjenta, jego historię, potrzeby oraz wartości. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Nieustannie staram się również pogłębiać swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach i konferencjach.
Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie całościowego czteroletniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Dialog, akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuję w nurcie integracyjno-systemowym a swoją pracę poddaję regularnej superwizji certyfikowanych superwizorów.
Specjalizuję się w pracy z osobami dorosłymi – m in. rodzicami dzieci o specjalnych potrzebach, osobami doświadczającymi zaburzeń nastroju, stresu, kryzysów życiowych, niskiego poczucia wartości, trudności w relacjach. Doświadczenie zdobywałam pracując m.in. Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego oraz Centrum Terapii i Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży wspierając dorosłych i dzieci w ramach terapii rodzinnej, indywidualnej i grupowej, warsztatów, konsultacji i porad psychologicznych. Duża część mojego doświadczenia związana jest z diagnozą i wspieraniem osób neuroróżnorodnych.
Dbam o nieustanny rozwój uczestnicząc w studiach podyplomowych, kursach i szkoleniach, m in. z mindfulnes, porozumienia bez przemocy, arteterapii, wczesnego wspomagania rozwoju, terapii poznawczo-behawioralnej, a także stosowania i wykorzystywania narzędzi diagnostycznych.
Chętnie korzystam z podejść różnych nurtów psychoterapeutycznych, ale najbliższe jest mi postrzeganie człowieka w kontekście systemu rodzinnego, z którego się wywodzi. W przeszłości każdego z nas kryją się skarby, ale też niepotrzebne ciężary. Ogromną satysfakcję przynosi mi wspólne z klientem przyglądanie się jego życiowemu bagażowi i pomoc w wyborze tego, co warto zabrać w dalszą drogę. Wierzę w moc i potencjał każdego człowieka, a zgłoszenie się na terapię odbieram jako ich przejaw i ważny krok w walce o lepsze życie.
W pracy terapeutycznej jestem ciekawa drugiego człowieka. Jego wyjątkowości, historii, tego z czym się zmaga i jak mogę mu pomóc podczas wspólnej drogi. Terapię postrzegam jako podróż, której celem jest ulga i rozwój.